Dobrý den.
Při zadávání real hodnot na displejích mají jednu nevhodnou vlastnost. Omezují možnost zadání hodnoty delší než definovaný počet znaků. Kdežto webové rozhraní i přímo webmaker berou tuto hodnotu jako parametr pro zobrazení (zaokrouhlí tak aby to na daný počet znaků vyšlo). Takto to i při vytváření aplikací většina programátorů používá, definuje počet znaků tak aby se to vešlo do grafiky a nepřekrývalo se s něčím jiným. Problém nastane hlavně při zadávání např. hysterezí, kde například hodnotu 1.3 zadáte v poho, ale pokud pak chcete zadat -1.2, tak máte problém a displej vám to již nedovolí protože znaménko - bere taky jako znak.
Vadí mi na tom hlavně dualita chování "web + webmaker" VS "displej". Při programování se výsledné rozhraní testuje ve webmakeru a ve webu. Na displeji pak už není čas opětovně zkoušet editovat každou hodnotu.
Odpovědi 1
To je skutečně pravda, protože v panelu neběží standardní webový prohlížeč jako je Chrome nebo Firefox, ale aplikace napsaná přímo pro panely ID-3x. Všechny vlastnosti/funkce, které jsou doplněny ve WebMakeru, pak musí mít podporu ve firmwaru panelu a ne vždy tam je shoda mezi tím, jak bude stránka vypadat/fungovat v prohlížeči a na panelu, i když samozřejmě náš záměr je, aby to fungovalo v obou případech. Na to zadávání hodnot typu real se mohu podívat, nikdy jsem si tohoto rozdílu nevšiml.
Tento dotaz je vyřešený.