Pavelbed1 Programování Mosaic 31. 3. 2023 12:40 20. 4. 2023 10:03

Dobrý den, potřeboval bych řídit led pásek na 12 V jedním tlačítkem s mozností stmívání funkčním blokem DMA 1 .A zároveň v noci od pir čidla na pohyb rožnout na předem danou úroveň a samo zhasnout po uplynutí nastavené doby funkčním blokem iDimmerLed.

Vše programuji v CFC a na jeden výstup stmívače není možné připojit 2 výstupy z funkčního bloku, přestože jsou tyhle fb navzájem blokované. 

Je pro tenhle požadavek v CFC řešení .S pozdravem a předem dík za odpověď Pavel Bednář.

Odpovědi 1

Luboš Urban 20. 4. 2023 10:03

Dobrý den,

řešení samozřejmě jsou, ale blok, který ovládá stmívač, by měl být jen jeden. Oba ty bloky jsou napsané tak, že se předpokládá, že se volají v každém cyklu PLC. Na výstup mají vliv i vnitřní stavy, nejen hodnoty na vstupech. Takže když je vypínáte a střídáte, tak ztrácí tu vnitřní kontinuitu a to způsobuje problémy. Vy si musíte vytvořit podmínky, které rozhodují o zapnutí a vypnutí světla a jimi pak ovládat ten vstup bloku DMA1. A to noční světlo bych řešil podmínkou na vstupu "když je noc a nesvítí se a zaznamenám pohyb, tak rozsviť = pošli impuls na ten vstup, co ovládá stmívač. Od tohoto impulsu můžete spustit i časovač, který po uplynutí nastaveného času dalším impulsem stmívač zase vypne. A nebudete potřebovat ten druhý funkční blok. 

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.