RaStr Různé 27. 6. 2021 8:26 26. 6. 2021 12:28

Dobrý den, mam Foxtrot2 PLC CP-2005 připojený do LAN přes eth1 a ID-36 panel připojený k eth2 (včetně napájení). Na webu jsem našel, že existuje novější verze firmware pro ID-36 než moje v. 7.0, ale nenašel jsem nikde popis jak firmware updatuji. Firmware updater mi ID-36 nenajde, jen PLC, předpokládám, že je to proto, že PLC je ve stejné LAN jako PC, ale panel nikoliv. Můj dotaz je tedy dvojí:

  1. da se nejak propojit LAN na eth1 a eth2 PLC (bridge nebo routing)
  2. da se nějak provést upgrade firmware v ID-36, když mám k dispozici pouze napájení přes ethernet2 z PLC a pokud panel připojím na LAN switch tak jej nemám jak napájet (switch podporuje pouze standardni PoE dle 802.3af). Napadá mne pouze možnost napájet panel přes svorkovnici, ale na to nemám u zákazníka kabeláž a navíc bych musel řešit i rozdílné IP rozsahy v LAN a na panelu. 

Děkuji,

Štrébl

Odpovědi 2

Luboš Urban 25. 6. 2021 16:36

Dobrý den,

Firmware Updater panel ID-36 nenajde, protože není připojen na systémovou sběrnici TCL2, ale na ethernet. Vůči PLC se tedy chová stejně jako jiné počítače v síti. V každém případě ale aktualizace firmwaru ID-36 přes Firmware Updater není možná.

Ad 1) PLC nefunguje ani jako bridge, ani jako router, propojení počítače připojeného k rozhraní ETH1 s panelem připojeným k ETH2 není možné.

Ad 2) Ve verzi 7.0 panelu už je možnost zaktualizovat firmware panelu přes USB flash disk. Pokud na flash disku vytvoříte v kořenovém adresáři adresář update (malými písmeny, v ID-36 je Linux, který rozlišuje mezi velikostí písmen) a do něj nakopírujete tgz balíček s firmwarem staženým z webu, po zasunutí flash disku do USB host rozhraní panelu ID-36 se na displeji zobrazí instalátor, který umožní zavést firmware i bez přístupu k síti.Ve chvíli, kdy se firmware nahraje a panel se začne rebootovat, je třeba flash disk vyjmout, jinak se zavádění fw spustí znovu (soubor se z adresáře update nemaže). Jde o nedokumentovanou funkci, která by ale ve Vámi uvedeném případě mohla pomoci. Jinak standardně se firmware aktualizuje přes webové rozhraní panelu přístupem na ip adresu panelu na portu 8080.

RaStr 26. 6. 2021 12:28

Děkuji za odpověd, aktualizace přes USB se učitě bude hodit.

Tento dotaz je vyřešený.