ViktorP Programování Mosaic 1. 9. 2020 16:59

Vážení pánové,

  připravuji program jehož součástí je i komunikace vlastním protokolem pomocí TCP paketů. Vše zatím programuji od stolu pomocí Simulovaného PLC. Program mi však nechce navázat spojení. Funkce IsEstabTCPconnection(chanCode := ETH1_UNI0) vždy vrací FALSE.

Můžete mi prosím potvrdit, že Simulované PLC zvládá i navázaní TCP? Z dokumentace si nejsem úplně jistý, co znamená checkbox "Mosaic PLC". Každopádně, když ho zaškrtnu, tak po odeslání programu a jeho spuštění se checkbox zase odškrtne.

Konfigurace v screenshotech.

Odpovědi 3

Luboš Urban 8. 9. 2020 11:49

Dobrý den,

simulátor pro systémy řady Tecomat Foxtrot komunikaci po ethernetu simulovat neumí. V konfiguraci byste musel zvolit PLC řady Foxtrot 2. Simulátor, který odpovídá těmto novějším systémům, už umí přes ethernetové rozhraní počítače navázat komunikaci se zařízeními nebo servery v lokální síti i v internetu.

Volba Mosaic PLC slouží k tomu, aby proti simulátoru v Mosaicu mohl komunikovat SCADA software Reliance a šlo odsimulovat propojení PLC s vizualizací. Tato volba bude fungovat i pro starší systémy Tecomat, nepomůže to ale v případě uživatelsky řešených komunikací s využitím režimu uni.

Ve Vašem případě je tedy řešením volba centrální jednotky z řady Foxtrot 2 (CP-20xx).

Luboš Urban 8. 9. 2020 11:52

Podle obrázků používáte ke konfiguraci systému starší konfigurátor, který je součástí projektového manažeru. Musíte tedy projekt převést do nového IO Configuratoru, abyste mohl centrální jednotku CP-20xx vybrat. Převedení projektu docílíte přes menu Projekt / Kopírovat projekt s převodem konfigurace pro nástroj IO Configurator.

ViktorP 14. 9. 2020 16:07

Děkuji za podrobnou odpověď. Postupoval jsem podle Vašeho návodu a simulace komunikace přes Ethernet začala "nějak" fungovat. Program na PLC běží normálně, ale v simulátoru se nedostane přes detekci otevřeného spojení. Kupodivu však data posílá i když se nikdy nedostane ke kroku odeslání dat. Je to pro mě trochu záhada. Přikládám jednoduchý příklad v příloze, kdyby jste si s tím chtěl hrát. Další příloha je utilitka umožňující vystupovat jako TCP Server.

Jelikož ten samý projekt, ale s I/O konfigurátorem, hlasí "příliš mnoho #module" (používám Mosaic Lite), a komunikace přes simulovaný Ethernet je nespolehlivá, tak se vracím k původnímu konfigurátoru a budu nosit PLC všude s sebou...

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.