KMA82 Různé 26. 11. 2020 12:21

Rád bych se zeptal, jaká je správná cesta snímání pulsů ze senzoru rychlosti větru T114. Cilem je vytahnout zaluzie pri silnem vetru.
 

Zapojil jsem vystup ze sensoru T114  na vstup modulu C-IB-1800M, kde využívám vstup MI_CIB2_IN.ID19_IN.DIs.DI.DI1. V Mosaicu využívám funckcni blok fbMeterPulse dle instrukci, jak je uvedeno v nápovědě - tj. vstup není nastaven v analogovém režimu.  Snímání funguje - impulsy se načítají, ale jen pro malé rychlosti větru - do cca 3 km/h Při vyšší rychlosti větru sensor nové pulsy nenačítá - zdá se, že je není schopen rozlišit a pracuje jen pro nizsi frekvence.

Existuje nějaké nastavení pro modul 1800M, které by dokázalo snímat i rychlejší pulsy? Nebo je správná jiná cesta (např. nastavení do analogového měření) mereni rychlosti vetru? 
 

Odpovědi 1

Luboš Urban 15. 9. 2020 11:43

Omlouvám se za pozdní odpověď. Pro měření rychlosti větru tímto modulem musíte použít vstupy AI1 až AI4 nastavené do režimu čítače a následně použít fbMeterCounter, nikoli fbMeterPulse. Při použití binárního vstupu narazíte na omezení dané dobou smyčky PLC, resp. otočkou čtení dat ze sběrnice CIB a když pulsy budou kratší než je tato otočka, budete je ztrácet. Když použijete čítač, který počítá impulsy přímo v periferním modulu, tak se bude předávat jen počet impulsů a je tedy jedno, jaká doba uteče mezi dvěma čtení dat z periferní jednotky.

Tento dotaz je vyřešený.