ViktorP SW Mosaic 10. 11. 2020 16:50

Trochu se trápím s Panel Makerem. Dokumentace (TXV00325_01) tradičně moc nepomáhá. Akorát opakuje věci celkem zřejmé z GUI (chcete-li založit nový Display, klikněte na menu Nový Display), ale nepopisuje žádné přístupy k řešení běžných situací. Dokumentace odkazuje na příklad skupiny projektů PanelMak. Tu jsem ale v instalaci Mosaic nenašel a to i přes to, že jsem při instalaci zaškrtl "Instalovat ukázkové projekty". Kde tu skupinu projektů najdu?

Odpovědi 2

Luboš Urban 10. 11. 2020 16:50

PanelMaker je nástroj, který je součástí Mosaicu už od samého počátku a zmíněný příklad se vztahoval k panelům ID-04 až ID-08, které se již dnes neprodávají. Proto už ani tento příklad není přidáván do instalace Mosaicu. Zkuste, prosím, napsat, co konkrétně Vám nejde vyřešit a podle toho poradíme.

ViktorP 13. 11. 2020 13:26

Dekuji za odpověď,

   programuji PLC pro řízení testovacího standu. Představoval jsem si menu s možnosmi:
- Single Run
- Batch Run <60>
- Config
Kde by se vybíralo šipkami nahoru a dolů a potvrzovalo Enterem. První volba by spustila jeden testovací cyklus. Výběr druhé volby by spustil dávku 60 cyklů (pomocí šipky vpravo by bylo možné změnit hodnotu počtu cyklů v dávce). Třetí volby by přepnula na Display s podobným menu, kde by se daly měnit konfigurační proměnné (to umím).
Možnosti Panel Makeru jsou však velmi omezené. Největší omezení je asi v možnosti mít pouze jedno menu na jednom Display. A pokud je na display menu, tak už nelze editovat případné proměné.

Matně si vzpomínám, že asi před 10 lety jsem něco podobného naprogramovat v Mosaicu uměl, ale nemůžu ten projekt nikde najít.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.