Aleš SW ostatní 9. 4. 2024 16:43 8. 4. 2024 13:40

Dobrý den, hledám cestu pro zasílání Push notifikací na IPhone z Foxtrot2 CP-2007.  V Uživatelské příručce k iFoxtrot v. 2.4.1-2110 se uvádí "pokud má aplikace povoleno přijímat notifikace a na automatu je program s podporou push notifikací, je možné přes toto menu povolit, nebo zakázat posílání notifikací do aktuálního telefonu/tabletu". V IPhonu mám u aplikace iFoxtrot povolenu Push notifikaci, přesto při kliknutí na ikonu "Nastavení Push notifikací" v aplikaci iFoxtrot se vypíše hlášení "Aktuální připojení nemá podporu pro notifikace". 

1. Kde dělám chybu a co se myslí programem s podporou push notifikaci v PLC?

Zkusil jsem odesílat Push notifikaci využitím knihovny NotifyLib v.1.0. Využil jsem k tomu uvedený příklad ve Wiki, ke komunikaci jsem využil službu Tecoroute. K web stránce na route.tecomat.com se připojím, přihlásím se k odběru notifikací, zvoneček signalizuje přihlášení, ale odeslání zprávy tlačítkem SendRqst je neúspěšné. Při otevření stránky z IPhonu v Safari i ve Firefoxu se místo ikony zvonečku zobrazuje chybová ikona (trojúhelník s vykřičníkem). 

2. Napadá někoho, kde dělám chybu, proč se notifikace neodešle na PC a co brání přihlášení do notifikačního serveru z IPhonu?

Děkuji za pomoc.

Odpovědi 1

pizla 8. 4. 2024 13:40

Dobrý den,

Push notifikace v aplikaci iFoxtrot a Push notifikace pomocí knihovny NotifyLib (a balíčku teco-notifications) jsou dvě rozdílné technologie a spolu nesouvisí. 

Z mé strany se mohu vyjádřit pouze k druhé variantě - NotifyLib atd. Důvodem, proč Web Push Notification služba na systému iOS nefunguje je, že ji společnost Apple na tomto systému nikdy neimplementovala. Apple má pro tyto účely svou vlastní službu.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.