A.L. Různé 14. 10. 2022 16:27 14. 10. 2022 16:24

Dobrý den, 

mám takový problém s jedním CPU.. Ve firmě máme spoustu Tecomatů různých typů. V podstatě všechny můžu zálohovat a obnovit pomocí Project Loaderu. Jedno CPU má, ale nějaký problém a i když ho Project Loader najde tak po kliknutí na CPU je PLC pořád šedivé a nejde z něj dostat zálohu. Jde o to, že firma která nám psala SW nám nechce poskytnout zdrojáky a já potřebuji do PLC dodělat pár funkcí (práce na 10min v jejich pojetí za 150kczk).. Připravil jsem si nový SW, ale dokud nebudu mít backup tak si netroufnu nahrát tam svůj nový SW.. Popřípadě je nějaká jiná možnost jak z CPU dostat aktuální zálohu SW kterou bych mohl v případě nouze do CPU nahrát?? Pak už mě napadá jedině koupit další CPU a prostě si tohle nechat jako zálohu.. 

Odpovědi 2

Luboš Urban 14. 10. 2022 14:32

Uvedené PLC je řady Foxtrot 2 (CP-20xx) a ty nejsou nástrojem Project Loader podporovány. Možnost kompletní zálohy PLC přes konfigurační web není v tuto dostupná. Takto se dají zazálohovat pouze remanentní registry, můžete si je uložit do souboru (stránka Tecomat / RetainVars). 

Program z PLC lze načíst a následně uložit do souboru *.70I v Mosaicu přes menu Program. Takto stáhnete zkompilovaný kód, který sice nelze upravovat, ale můžete ho ve stejné podobě do centrály zase zapsat.

Obsah paměti flash lze zase uložit a zazálohovat přes menu Souborový systém PLC. Stačí, když se z prázdného projektu připojíte k PLC a tyto volby budou dostupné.

A.L. 14. 10. 2022 16:24

Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď, přesně toto jsem potřeboval vědět. Moc jste mi pomohl.

 

Tento dotaz je vyřešený.