jf Dotazy k HW 21. 4. 2022 20:46 21. 4. 2022 19:52

Dobrý den,

pokouším se zprovoznit modul RF-2131 v testovacím projektu (CP-2005, pomocí I/O Configurator), kromě základní (velmi strohé) dokumentace jsem však nenašel žádný jiný manuál ani položku v nápovědě Mosaic. Není k dispozici nějaká jiná, než základní dokumentace, dodávaná v papírové formě s modulem (její PDF verzi jsem stáhl)? Pokud ne, nebyl by k dispozici aspoň provizorní návod :-) ?

Děkuji

jf

Odpovědi 2

Luboš Urban 21. 4. 2022 14:45

Dobrý den,

kompletní manuál pro obsluhu RFox2 opravdu ještě není vytvořen. Samotná konfigurace RF sítě ale složitá není. Modul RF-2131 můžete načíst do konfigurace z centrální jednotky nebo ho můžete ručně přidat na sběrnici TCL2. Tam není žádný rozdíl proti jiným TCL2 modulům. Ve chvíli, kdy se modul RF mastera v konfiguraci objeví, tak se zároveň v seznamu objeví i uzel Sběrnice RFox2 a do tohoto uzlu pak můžete ručně přidávat jednotlivé bezdrátové periferní moduly RFox2.

Pridat RFox2 modul

Na základě vytvořené konfigurace se pak vygeneruje obslužný program, který se zařadí mezi úlohy vykonávané řídicí jednotkou. V IO Configuratoru pak u jednotlivých modulů nastavujete dostupné parametry jednotlivých modulů, stejně jako pro každý jiný modul. Podle tohoto nastavení se při generování obslužného programu vytvoří inicializační tabulky pro jednotlivé moduly. Do takto vygenerovaného programu nemusíte nijak zasahovat, stačí jen, když je zařazen do seznamu vykonávaných úloh.

Nastaveni RFox2 modulu

Moduly se v nezařazují pod konkrétní master, síť může sestávat až z 256 modulů, které se připojují přes mastera, kterému jsou v danou chvíli nablízku. Důležité je vyplnit hardwarovou adresu modulu podle čísla uvedeného na štítku modulu.

jf 21. 4. 2022 19:52

Skvělé, díky za návod. Funguje :-) Nevyplnil jsem adresu modulu, myslel jsem, že se načte automaticky, moje blbost.

Ještě jednou díky

jf

Tento dotaz je vyřešený.