RS SW ostatní 8. 3. 2023 21:34 25. 1. 2023 12:41

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc s připojením k základně Foxtrot 2 pomocí aplikace iFoxtrot na operačním systému Android. Když v aplikaci kliknu na přidat nové připojení, nezobrazí se mi políčka pro zadání uživatelského jména, hesla a dalších políček, takže nejsem schopen kompletně nadefinovat potřebné údaje pro připojení k základně Foxtrot. 
 

Zkoušel jsem už cca. šest Android zařízení s různými verzemi operačního systému i různé verze iFoxtrot, a zatím všude mám obrazovku pro zadání nového připojení stejně nekompletní, viz. přiložený snímek obrazovky.

Na zařízeních Apple je okno nového připojení kompletní (obsahuje všechna pole) a připojení k základně Foxtrot funguje bezvadně.

Odpovědi 1

Luboš Urban 25. 1. 2023 12:41

Dobrý den,

okno pro nastavení parametrů ve verzi aplikace iFoxtrot pro iOS a pro Android je odlišné. I v dalším ovládání aplikace jsou pak dílčí rozdíly. Ve verzi aplikace pro Android se liší obrazovka nastavení připojení podle zvoleného protokolu. Přístup přes PlcComS je nezaheslovaný, původně vytvořený jen pro lokální síť a dá se použít i pro vzdálený přístup přes VPN. Tedy při volbě připojení přes server PLCComS vyplňujete jen IP adresu PLC a IP adresu zařízení, kde běží PlcComS. V případě Foxtrotu 2 jde o jedno zařízení, tedy obě adresy jsou stejné. Soubor iFoxtrot.pub je automaticky generovaný prostředím Mosaic a při výchozím nastavení pravidel pro export se automaticky nahrává do PLC spolu s uživatelským programem. Teoreticky se jméno tohoto souboru dá měnit, prakticky pro to ale není důvod.

Ve chvíli, kdy přistupujete k PLC vzdáleně přes pevnou IP adresu nebo službu TecoRoute, můžete využít spojení přes http protokol. Tak už se v dialogu objeví dvojí položky pro zadání jména a hesla, jednou pro přihlášení ke službě TecoRoute, podruhé k webovému serveru PLC. 

Když se připojujete z iPhonu nebo iPadu do aplikace iFoxtrot, tak se dialog pro přihlášení nemění, ale zase vyplňujete jen údaje, které jsou pro daný způsob připojení potřeba. 

Tento dotaz je vyřešený.