LFa SW ostatní 7. 12. 2020 13:43

Dobrý den,

jednotka CP2005 se zastavila na chybě příliš dlouhé smyčky. Místo zastavení je v souboru r0_p0_CP_2005.mos 

Konkrétně na řádku kde je :

P 0
 LD  80
 LD  r0_p0_CP_2005._SizeDisp
 EQ  
 CAC r0_p0_CP_2005_init
 LD  r16_p7_DISP_IN
 EQ  0

V tomto projektu programově na displej jednotky nic nevypisujeme, takže předpokládám, tento zásek bude spíše souviset s Vašim obslužným kódem.

V létě se jednotka zasekla na chybě čtení něčeho na vnitřní sběrnici, lépe to popsat neumím pouze si pamatuju něco z identifikace p.Urbana. Ale napadlo mě, že by to mohlo souviset, protože cca 1m zpátky jsme provedli aktualizaci firmware jednotky.

Jednotku si můžu dovolit nechat chvíli v zaseknutém režimu, pro případ, že byste mohli provést lepší diagnostiku.

 

Děkuji 

S pozdravem

Famfulík

Odpovědi 2

Luboš Urban 7. 12. 2020 13:43

Dobrý den,

jestli můžete, stáhněte logy - ten soubor debug_info.zip přes konfigurační rozhraní a pak můžete zrestartovat, protože nic jiného z té centrální jednotky nevyčteme. Dále bych zaktualizoval na poslední verzi firmwaru, pokud v jednotce není. Zatím se do obsluhy IO systému stále dělají zásahy a úpravy, takže se aktualizace fw vyplatí. Ale tady to nevypadá na problém displeje, v tom kódu není nic, co by mohlo centrální jednotku zdržet nebo cyklus prodloužit. Příčina bude někde jinde.

LFa 8. 12. 2020 11:53

Dobrý den,

zasílám požadované logy a archiv projektu. Potřeboval bych zjistit co PLC dělalo před zaseknutím. Tzn. které program byly vykonávány před místem kde bylo zachyceno zaseknutí.

Děkuji 

S pozdravem

Famfulík

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.