Jindra AC Metelka SW Mosaic 31. 8. 2021 8:57 29. 7. 2021 10:15

Dobrý den,

existuje někde postup, návod, jak převést program vytvořený s pomocí HW konfigurátoru do nového s I/O konfigurací?

Po dosloužení starého NTB jsem nainstaloval nový Mosaic, ale nepodařilo se mi znovu zkompilovat program. Z HW konfigurace PLC mi zmizely UNI konfigurace pro ETH, zůstala pouze jediná a objevily se nějaké další chyby při překladu. Tak jsem to vzal jako impuls pro přechod na I/O konfigurátor. Ale potřeboval bych přenést aliasy vstupů a výstupů, atd. Co se mi podařilo, tak do nového projektu nasypat všechny .ST POU zdrojové soubory, přepsat i NazevProjektu.ST, kde jsou uložené globální a retain proměnné a typy. 

Nicméně tímto postupem si nejsem jistý, zda je správný.  Konfiguraci do I/O Configuratoru se mi podařilo také načíst z PLC CP-1000.

Takže otázka, jestli postup zvolený je takto možný a jak dostat do konfigurace více než stovku aliasů, které jsem nadefinoval v původní HW konfiguraci.

Děkuji.

Odpovědi 1

pizla 29. 7. 2021 10:15

Dobrý den,

v menu Projekt je volba "Kopírovat projekt s převodem konfigurace pro nástroj I/O Configurator", která by měla udělat přesně to, co potřebujete. Vytvoří kopii daného projektu a pokusí se vytvořit stejnou HW konfiguraci i s převodem aliasů.

Tento dotaz je vyřešený.