Pavel Pelán Programování Mosaic 26. 1. 2021 17:38

Dobrý den,

Každá proměnná, kterou chceme v init souboru povolit, musí být uvedena na samostatném řádku v následujícím tvaru ...
Lze nějakým způsobem zapsat do init souboru proměnné hromadně, pouze pomocí struktury, abych nemusel jednotlivé proměnné ze struktury vypisovat?

Děkuji.
Pelán

 

 

 

Odpovědi 2

Luboš Urban 25. 1. 2021 18:32

Dobrý den,

dotazu jsem asi přesně neporozuměl. Proměnné, na něž se PlcComS dotazuje, jsou uvedeny v public souboru, který se vytváří v Mosaicu. Proměnné, které jsou do něj zařazeny, musí být označeny direktivou {PUBLIC}. Pokud takto označíme proměnnou typu struktura, pak se v souboru *.PUB objeví všechny její položky jako jednotlivé proměnné a jako se samostatnými proměnnými s nimi PlcComS také pracuje. To se jednoduše změnit nedá. Nerozumím ale tomu, do jakého init souboru chcete proměnné zapisovat. PlcComS má inicializační soubor, ve kterém se nastavují parametry komunikace a další nastavení pro komunikační server, ale tam se žádné proměnné nepíšou. Nebo jde o úpravu komunikační tabulky PlcComS, kde se např. příkazy enable (EN) a disable (DI) dá povolit nebo zakázat čtení nebo zápis do dané proměnné? To se skutečně pro celou strukturu jedním příkazem nastavit nedá vzhledem k výše uvedenému. Jestli jsem Vám tímto dotaz nezodpověděl, prosím o upřesnění.

Pavel Pelán 26. 1. 2021 10:47

Dobrý den, 

" Nebo jde o úpravu komunikační tabulky PlcComS, kde se např. příkazy enable (EN) a disable (DI) dá povolit nebo zakázat čtení nebo zápis do dané proměnné? 

Tohle jsem přesně zamýšlel.

V manuálu je psáno: "Pokud klienta zajímají pouze některé publikované proměnné, tak se jejich výčet zapíše do init souboru a jméno init souboru se pak uvede v proměnné initFile."

Tedy jsem chtěl zapsat např.  EN:IAQ03 , místo rozepisování:

EN:IAQ03.RELATIVE_HUMIDITY
EN:IAQ03.AMBIENT_LIGHT
EN:IAQ03.CO2
EN:IAQ03.VOC_INDEX

Ale Jak píšete : To se skutečně pro celou strukturu jedním příkazem nastavit nedá vzhledem k výše uvedenému. "   

Dotaz je tedy zodpovězený, děkuji.

S pozdravem
Pelán

 

 

 

 

 

Tento dotaz je vyřešený.