Ondřej SW Mosaic 15. 12. 2021 2:56 15. 12. 2021 23:48

Dobrý den.

Vracím se ještě k nedávno položenému dotazu "Odkaz na webové stránce", kdy se stiskem tlačítka realizovalo nastavení proměnné a zároveň skok na jinou stránku. Operátorský panel ID-36 provádí operaci korektně ale webový prohlížeč MS Edge nikoliv.

Provedl jsem změnu, kdy dojde pouze k nastavení proměnné a skok na jinou webovou stránku je realizován pomocí odkazu na "alarmovou" stránku. K řešení situace to nepomohlo. Na stejnou stránku lze skočit i z jiné obrazovky, bez nastavení proměnné. 

Nyní je problém na operátorském panelu ID-36, který skok neprovede a hlásí "alarm not active". Na webovém prohlížeči se skok na stránku provede.

Je mi jasné, že operátorský panel je realizován jinak, ale takto zásadní problémy jsem nečekal. Obzvláště pak, že využívání tlačítka pro nastavení proměnné a zároveň skok na jinou webovou stránku bývalo u řady Foxtrot CP-1xxx a operátorského panelu ID-28 funkční.

Prosím o radu, jak postupovat.

Ondřej

ondrej.vater@ovatechnology.com

Odpovědi 2

M.B. 15. 12. 2021 11:55

Dobrý den,

nastavení proměnné a skok na novou stránku je běžně funkční. Pokud ve Vašem případě nefunguje, potřebovali bychom projekt, na kterém bychom nefukčnost odhalili a odstranili.
 

I.L. 15. 12. 2021 23:48

Poznámka z praxe:

Před časem jsme pozorovali stejný problém - občasné nenastavení hodnoty proměnné u Prvku pro nastavení hodnoty proměnné, když má nastaveno "Obrázek je odkaz".

Proto pro nyní používáme transparentní prvek Obdélník se zapnutým "Při kliknutí nastavit hodnotu proměnné" a "Obdélník je odkaz", u nějž se nám problém nevyskytuje.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.