a.k. SW Mosaic 30. 3. 2023 8:49 31. 3. 2023 8:40

Dobrý den,

chci použít vlastní styl pro loginscreen. Zavedl jsem promennou CustomizedLoginPage AT %S355.1 : BOOL := true:

Stranka se nacte s vlastnim stylem, nicmene nevim, do jake cesty vlozit obrazek, aby se nacetl. Kdyz neni zadny uzivatel prihlaseny, cesta /Images neni dostupna. Mohl bych poprosit o radu, kam umistit obrazek, aby se nacetl do prihlasovaci stranky?

Dekuji

Odpovědi 1

M.B. 31. 3. 2023 8:40

Dobrý den, 

u řady Foxtrot 2 a TC800 od verze 4.0 můžete založit pod složkou WWW složku _PUBLIC_. Soubory s této složky jsou přístupné i pro nepřihlášeného uživatele. Odkaz v CSS pak může vypadat takto: background-image: url("_PUBLIC_/image004.png")

Druhá možnos je vložit obrázek přímo do kódu stránky/stylu. Obrázek je nutné nejdříve převést na base64 kódování. Na zákodóvání je možné použít různé nástroje nebo online služby (např.: www.base64-image.de). Odkaz v CSS pak vypadá například takto background-image: url('data:image/png;base64,iVBORw0AAAEAAAABACAYAAAC…CYII=').

Upravené a přidané soubory je pro větší pohodlí možno nakopírovat do poadresáře import, který je třeba založit v adresáři Webmaker, který leží v projektu. Z tohoto místa jsou všechny soubory po překladu nakopírovány do složky WWW a při shodě jmen přepíší automaticky generované.

V příloze je projektová skupina s příklady.

Příklad vloženého obrázku je v projektu CustomLogin.

Další projekt SimpleCustomLogin je vzhledově v podstatě shodný s originálem, ale navíc si pamatuje posledně zadaného uživatele na straně prohlížeče a po zmačknutí LOGIN se formulář odesílá na pozadí, což si umí poradit i s případem, kdy vyprší loginový timeout, tím že se odeslání dat zopakuje.

Poslední projekt SimpleCustomLoginWithKeys je pozměněný dialog, kde je pevné jméno uživatele a heslo se zadává jako kód přes virtuální klávesy.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.