J.F. Programování Mosaic 2. 6. 2023 15:55 2. 6. 2023 16:49

Dobrý den, měl bych dotaz k možnostem LTE modemu na nových jednotkách Foxtrot2. U 1 řady Foxtrotů jsem využíval externím GSM bránu UC-1205 a FB SMS_Handler_2 k odesílání notifikačních SMS a také následně k prozvonění daných čísel. Rovněž tento FB podporuje i příchozí hovor. U LTE modemu a jeho FB jsem však zjistil že umožňuje pouze zasílát SMS ale již neumožňuje prozvánět čísla a také neumí spracovávat příchozí hovory. Zajímalo by mě, zdal je to jen dočasný stav a bude FB doplněn případně vytvořen nový FB který bude mít podobné možnosti jako původní FB pro externí GSM bránu, nebo je toto finální stav a pokud ano pak mě jen zajímá zdali je to způsobeno HW konfigurací kdy by daný LTE modem tyto funkcionality nepodporoval. 

Děkuji za odpověď

 

Odpovědi 2

Luboš Urban 2. 6. 2023 15:55

Dobrý den,

implementaci bychom chtěli rozšířit o požadované funkce, zatím nebyl čas se tomu více věnovat. Ale jisté je, že funkční blok nebude fungovat 1:1 v porovnání s funkčním blokem SMSHandler2, který byl napsaný pro UC-1205. Více případně doplní kolegové z vývoje.  .

M.B. 2. 6. 2023 16:49

Integrovaný LTE modem je primárně určen pro poskytování datového připojení k internetu řídícímu systému.

Odesílání SMS je přidáno jako dodatečná funkce. Funkční blok nemá plný přístup k modemu jako je tomu u bloku, který využívá externí modem UC-1205. Z toho vyplývá omezená funkčnost. Možnost prozvonění telefoního čísla chceme do budoucna prověřit a v případě, že se neobjeví implementační potíže, doplnit. Reakci na příchozí hovor, kvůli způsobu přístupu k modemu, neplnánujeme.

 

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.