antalm Různé 11. 10. 2022 16:58 11. 10. 2022 19:07

Dobrý den,

nevím kam zařadit tento přípspěvek, ale TUL (Technická Univerzita v Liberci) v Liberci připravuje kurz programování podle normy IEC61131-3 v jazyce ST. Zatím nemají oficiálně nic uvedeno na svých stránkách, nicméně se připravuje a hledáme dostatečný počet zájemců. Bude zařazen do programu celoživotního vzdělávání. V tuto chvíli nevím časovou náročnost. Kurz by měl být obsahově zaměřen na možnosti využití jazyka ST a jeho struktury v programu. Pokud by měl někdo zájem, stačí odepsat pod tento příspěvek a já dám univerizě na vědomí předpokládaný počet účastníků, popřípadě rovnou kontaktujte TUL. 

Díky za podporu Martin ANTAL

Odpovědi 3

Luboš Urban 11. 10. 2022 18:18

Pokud nám pošlete oficiální informaci o konání školení, rádi ji zveřejníme v novinkách a chystaných akcích na našem webu. Na portálu podpory bude dotaz brzy překrytý jinými a sníží se tím jeho dosah.

antalm 11. 10. 2022 18:45

Jakmile bude oficiálně zveřejněn, určitě dám na vědomí. V tuto chvíli je to takový malý průzkum, zda-li by byl o něj zájem i z řad zdejších tekomáků. :) V podstatě na můj dotaz o něm začali vážně uvažovat, ale otevírat ho pro jednoho člověka moc nechtějí. Tedy pokud by se projevil zájem od více lidí, bylo by to pro ně zajímavější a hlavně protlačitelnější. :) může se stát, že pro velmi malý zájem, spíše nezájem kurz nebude otevřen. Uvidíme, ještě to s něma prodiskutuji.

Luboš Urban 11. 10. 2022 19:07

My jsme školení zaměřené na programovací jazyky jako takové nebo speciálně na jazyk ST v poslední době nepořádali, ale pokud by o něj byl zájem, můžeme ho uskutečnit i v Tecu.

V poslední době řešíme školení pro pokročilejší uživatele individuální formou, vícedenní školení tak, jak probíhala před několika lety v Kutné Hoře teď nevyhlašujeme. Důvodem je to, že pro řadu účastníků a nakonec i pro nás jako školitele je obtížné se uvolnit na 3 až 4 dny a věnovat se pouze školení, ale také to, že jen část účastníků využila skutečně vše, co se na školení přednášelo nebo ukazovalo. Časté bylo naopak to, že někdo čekal až do druhého či třetího dne, než přišla řeč na témata, která ho zajímala a vznikala řada prostojů. Pokud se ale sejde více zájemců o individuální školení na dané téma, není problém ho vypsat jako veřejné školení a nabídnout místo i dalším, kteří se třeba nezeptali. 

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.