I.L. SW Mosaic 28. 4. 2023 10:19 4. 5. 2023 16:57

Je aktuální text 

Při překladu a generování nové knihovny pak bude závislá knihovna se všemi jejími deklaracemi připojena do nové knihovny.

Použiju-li novou knihovnu, mám pak v projektu všechny funkce pohromadě a nepotřebuji, ale také už nesmím, do svého projektu zařazovat tuto závislou knihovnu, protože by její funkce a ostatní deklarace byly definovány duplicitně.

?

Totiž vytvořil jsem (testovací) knihovnu závislou na SysLib 4.8 a po jejím přidání do nového projektu se automaticky přidala i SysLib 5.0. A korektně funguje i "Vyřešit závislosti knihoven" atd.

 

Odpovědi 2

Luboš Urban 3. 5. 2023 19:10

Dobrý den,

aktuální tento bod skutečně není, takto to bylo pouze v začátcích a doposud si toho nikdo nevšiml. Ani my. Opravu zajistím.

Dnes je to tak, že související knihovny se pouze přilinkují přes direktivu #usefile (něco jako #include ), což zajistí, že se nakopírují do projektu společně s uživatelskou knihovnou, a to v poslední verzi, kterou máte v Mosaicu dostupnou. O aktualizaci knihoven se průběžně stará Mosaic Updater.

I.L. 4. 5. 2023 16:57

OK, jasně. On ten mechanismus závislostí knihoven funguje dobře a logicky. Jen bych se přimlouval v aktualizované dokumentaci vysvětlit (není to jasné na první pohled), proč má autor knihovny označit některé knihovny pomocí 'Zapnout závislost na knihovně' a které přesně. A co má udělat uživatel knihovny, když na to autor knihovny zapomene.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.