IL Programování Mosaic 15. 2. 2023 14:37 15. 2. 2023 14:33

V dokumentaci je

"Periodicky obnovovat – Zapíná obnovování hodnot na stránce pomocí technologie AJAX (vyžaduje podporu javascriptu na straně prohlížeče). Pokud není tato volba zapnuta, jsou funkční jen základní objekty: statický text, zadávací pole, odesílací tlačítko, obdélník, statický obrázek a dvoustavový obrázek!"

Ale v přiloženém objektu na živé CP-2090 s aktuálním FW z uvedených prvků funguje (nastaví hodnotu proměnné) jenom zadávací pole: Po stisku Enter nebo tlačítka pro odeslání hodnoty proměnné se nová hodnota odešle a obnoví se celá stránka.

Ostatní uvedené prvky hodnotu proměnné nezmění a obsah stránky neobnoví.

Testováno v Chrome a Edge na PC a v Chrome na Androidu.

Odpovědi 4

M.B. 14. 2. 2023 16:58

Volba "Periodicky obnovat hodnoty" pochází z počátků nástroje Webmaker, kdy první verze byla statická a později přidané periodické obnování nešlo použít všude, kvůli nízké úrovni podpory JavaScriptu. Volba zbyla ve Webmakeru jen z důvodu zpětné kompatibility. Odškrtnutí volby způsobí, že se vůbec negeneruje Javascript, na kterém je většina funkcí podporovaných Webmakerem, závislá. 

Citovaná sekce z dokumentace je v tomto ohledu zastaralá a nereflektuje poslední vývoj. Chybu v dokumentaci opravíme.

Generování stránek bez periodického obnování v nových aplikacích nedoporučuji používat.

 

IL 14. 2. 2023 19:16

Děkuji. Většina dané aplikace má stránky s periodickým obnovováním a je přístupná jen administrátorovi.

Vypnuté obnovování chceme mít jen u jedné jediné stránky 'veřejně' přístupné pro hosty hotelu, abychom měli zaručeno odhlášení po dvou minutách neaktivity (bez složitějšího řízení programem přes TWebServerAccessTable atd.)

Ani pro takovou jednu stránku není vypnutí periodického obnovování možné?

M.B. 15. 2. 2023 11:44

V takovém případě nastavte prodlevu mezi obnoveními hodnot na 125000 ms, tím zůstanou vygenerovány obsluhy JavaScriptu. Stránka se pokusí obnovit až po 125 sekundách, kdy už dojde k automatickému odhlášení, takže se zobrazí pouze přihlašovací stránka.

IL 15. 2. 2023 14:33

Aha, děkuji! Použijeme 125000ms, dotaz možno uzavřít.

Tento dotaz je vyřešený.