I.L. Programování Mosaic 27. 3. 2023 14:08 30. 3. 2023 10:03

Postupem času se hodně zvětšují (např. z 3MB na 6MB) zálohy projektů z

Soubor Archiv / Archivovat současnou skupinu projektů

ačkoli důsledně používám "Vymazat staré verze knihoven z adresáře LocalLib" a kódu ani obrázků v projektu nijak zásadně nepřibývá.

Dá se s tím obecně něco dělat, třeba projekt před archivací pročistit nějakou volbou v Mosaicu?

Odpovědi 2

Luboš Urban 29. 3. 2023 16:35

Nedokážu konkrétně říct, kvůli kterým souborům se ten archivní soubor zvětšuje, nemá to jednu generální příčinu, kterou bych mohl vypíchnout. Přes menu Archiv v Mosaicu se dají piz soubory převést na zip a obráceně, tak jedině tady ty dva inkriminované soubory zkonvertovat na zip a podívat se čím se liší. 

Do složky projektu časem přibývají nějaké bak soubory, jsou tam mas soubory, které vznikají při překladu z vyššího jazyka, zálohy od IO Configuratoru při změnách konfigurace, sám můžete ukládat do projektové složky nějaká logovaná data, od simulace tam mohou vznikat soubory, těch důvodů může být celá řada. Jestli z toho porovnání dokážete určit pro sebe nějaké pravidlo, co z uvedeného se vašich projektů týká ve zvýšené míře, tak jedině dobře a můžete to pak využít pro pročištění projektů.

I.L. 30. 3. 2023 10:03

Děkuji. Obsahy .piz jsem zkoumal, u různých projektů je dominantní příčina různá, ale roste to postupem času všude.

Protože novější verze Mosaicu fungují jinak než starší, nedokážu vždy bezpečně rozhodnout (a nechci zkoušet metodou pokus/omyl), který soubor projektu mohu bez ztráty kytičky smazat. 

Ideální by skutečně bylo, aby Mosaic uměl zbytné soubory jím vytvořené taky odmazat. Např. zálohy od IO Configuratoru nebo soubory, které stejně sám při překladu generuje apod. Podobně jako už to umí u nepoužitých obrázků a starších verzí knihoven.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.