e1 Programování Mosaic 19. 1. 2021 9:24

Dobrý den,

Rád bych integroval CP 2000 s Google Nest. Na https://wiki.tecomat.cz/clanek/integrace-foxtrotu-do-svetovych-platforem-pro-rizeni-inteligentnich-domacnosti píšete "Samotnou integraci do zvolené platformy pak zajišťují softwarové balíčky teco-homebridge (Apple) a teco-smarthome (Google a další), které jsou volitelně instalovatelné z konfiguračního web rozhraní systému Foxtrot 2. ". Konfigurační stránka Foxtrotu mi nabízí 3 balíčky - node, teco-notifications a teco-homebridge. Kdy bude dostupný balíček teco-smarthome pro Google? Případně, pokud ještě nění hotový, lze jej použít třeba alespoň částečně?

Děkuji,

Ivan

Odpovědi 6

pizla 5. 12. 2020 21:00

Dobrý den,

omlouváme se, ale balíček ještě není veřejně přístupný. Jeho dokončení je nyní zpožděno z důvodu příprav komplexních cloudových služeb pro systémy Foxtrot. Doufáme, že služby budeme schopni představit v průběhu příštího roku. Vámi zmiňovaná podpora Google (Nest) Home byla prototypově odzkoušena, avšak výsledné řešení bude v konečné fázi podléhat certifikaci společností Google, tudíž nyní nelze tyto služby zkoušet ani částečně.

Děkujeme za pochopení a trpělivost

e1 7. 12. 2020 17:29

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Přesto, mohl byste prosím být konkrétnější ohledně data? Ve výše zmíněném článku z února jste o automatické integraci Foxtrotu2 s hlasovými asistenty jako o už o hotové věci. Ptám se, protože nový Foxtrot už mám zabudovaný a nyní potřebuji začít testovat/ladit spojení s Google Home - ať už to bude jakýmkoliv způsobem, byť třeba dočasným.

Děkuji,

Ivan

pizla 8. 12. 2020 10:05

Dobrý den,

chápu Vaše zklamání. Nás zpoždění podpory těchto služeb také mrzí. Na jaře jsme měli připravené řešení, které jsme chtěli publikovat. Avšak po přezkoumání jsme dospěli k názoru, že je nutné přepracovat koncept našich cloudových služeb. Tyto služby nebudou určeny jen pro potřeby nasazení v Google Home, ale budou sloužit i pro další aktivity, například připojení aplikace iFoxtrot apod. Správně navržený koncept je pro nás tedy klíčový. Stejně tak je nutné navrhnout vhodný cenový plán pro uživatele. PLC není jednoúčelovým zařízením jako je například chytrá žárovka. Pomocí PLC programu je možné emulovat takových žárovek třeba stovky, což samozřejme s sebou nese větší datovou zátěž na servery.

Proto Vás nyní musím poprosit o trpělivost. Termín nedokážu odhadnout.

Pro nezbytně rychlou integraci do různých platforem můžete využít mezi komunitou oblíbené služby IFTTT, nebo jsem viděl hezká řešení s využitím systému Node-RED.

Děkujeme za pochopení

e1 16. 12. 2020 16:25

Děkuji za radu, našel jsem jeden hezký plugin do node-red (foxtrotnode) a přes NORA jsem propojil s Google Home. Můžu potvrdit, že to funguje. Jen obousměrné propojení proměnných z/do PlcComS mi někdy funguje a někdy ne, ale to snad ještě dořeším.

Hezký den,

Ivan

 

Petr 18. 1. 2021 19:37

Mám nainstalovaný Foxtrot z roku 2011. Už roky čekám kdy jej budu moci snadno napojit na Homekit od Apple. Jeslti to dobře chápu , tak kdybych dnes vyměnil hlavní jednotku za Foxtrot 2, zbytek komponent zůstane, tak budu moci již zítra Homekit využít? Již je fungující kompletně?

pizla 19. 1. 2021 9:22

Dobrý den, pro platformu Apple Homekit lze u systému Foxtrot 2 použít volitelně instalovatelný balíček teco-homebridge, který využívá opensource projektu Homebridge. Seznam podporovaných funkčních bloků z knihovny iControlLib je součástí její dokumentace.

Pro případné další dotazy založte prosím nové vlákno. Toto vlákno se týkalo platformy Google Home.

Tento dotaz je vyřešený.