#799 Dotazy k HW 5. 5. 2023 13:47 5. 5. 2023 14:02

Dobrý den, máme ve škole PLC Foxtrot CP-1004, na které se ale nemůžeme připojit, bohužel nějaký troubleshooting ani řešení ničeho podobného jsem nenašel. Na PLC bliká error E-80-05-0000, v Mosaicu se občas nejde připojit vůbec a je zobrazeno "Waiting for access", jindy se připojím s errorem, který hlásí "outputs blocked", viz přílohy.
V čem je problém? Jak mám postupovat? Druhé PLC stejného typu funguje bezproblémově.

Děkuji, Marek Hejduk

Odpovědi 1

Luboš Urban 5. 5. 2023 14:02

Dobrý den,

první inzerovaný problém se týká chyby E-80-05-0000, tj. došlo ke ztrátě programu v paměti RAM. Paměť je zálohována Li-ion akumulátorem, který vydrží napájet paměti po dobu cca 500 h. Je-li PLC vypnuté déle, akumulátor se vybije a program se může z paměti smazat. Zálohování programu není zapnuté, tudíž PLC nemá odkud ho obnovit. Jediným řešením, je nahrát ho z Mosaicu znovu.

Druhý problém, připojení k PLC, vlastně problémem není. První popisovaný stav, "Waiting for access" znamená, že k témuž PLC je aktuálně připojen někdo jiný, buď z jiného Mosaicu nebo ze servisního nástroje - Firmware Updateru, Project Loaderu, SetPlcIP. Všechny tyto nástroje využívají spojení na portu 61682 a mohou si vzájemně bránit v přihlášení.

Druhý popisovaný stav nesignalizuje chybu komunikace, ale poukazuje právě na chybu 80-05-0000, kterou PLC hlásí. V tuto chvíli jste k PLC připojen a klidně můžete program přehrát. Mode Error, outputs blocked znamená, že PLC se nachází v chybovém stavu a proto jsou blokovány výstupy. Když na to žluté políčko kliknete, objeví se lokální menu a přes položku Chyby se dostanete k chybovému zásobníku a podrobnějšímu popisu chyby v manuálu. Naopak nemožnost připojit se k PLC znázorňuje červené pole s textem Chyba komunikace. Ta se zobrazí např. když vyprší timeout nastavený v dialogu Připojení v manažeru projektu. 

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.