J.K. Různé 4. 12. 2023 6:04 7. 12. 2023 19:10

Dobrý den, neuvažovali jste o nějaké funkcionalitě, která by umožnila hromadnou, předem specifikovanou, fixaci výstupů ?

Můj usecase je takový, že když debuguji program za provozní doby a potřebuji restartovat CU, bojuji s tím, že mi bez fixace popadají výstupy, které chci mít pro plynulý provoz sepnuté. Dělám to tak, že procházím  modul po modulu a fixuji zámečkem. Po restartu CU mi pak vše drží jak má bez vypnutí a po dokončení ladění prozapínám vše do stavů jak má být a zruším fixace. Není poptávka po funkcionalitě, která by umožnila zachování sepnutí i po restartu CU, nebo hromadně nějakým nástrojem  ?

Děkuji, s pozdravem Jan Kutílek  

Odpovědi 1

Luboš Urban 7. 12. 2023 19:10

Dobrý den,

u stávajících centrálních jednotek Foxtrot 2 a TC800 vstupy a výstupy zafixované v Mosaicu zůstávají zachovány v tomto stavu i po vypnutí a opětovném zapnutí PLC. Jediný způsob, jak se fixace zbavit, je zrušit tuto fixaci zase přes Mosaic. Nastavit fixace vstupů a výstupů se musí po jednom, zrušit se dají hromadně po kliknutí na symbol zámku v pravém dolním rohu okna IO Configuratoru a následně potvrzením stiskem tlačítka Zrušit všechny fixace. Není tedy nutné fixovat hodnoty opakovaně, uděláte to jen jednou.

Žádný nástroj, který by umožnil nastavit fixace jiným způsobem, jsme doposud nediskutovali.

U starších systémů se fixované hodnoty restartem zruší a je nutné je po restartu fixovat znovu, ale podpora směrem k těmto modulům už byla ukončena, tzn. v tomto směru už určitě nic dovyvíjet nebudeme.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.