SupMVV Programování Mosaic 9. 9. 2020 19:48

Dobry den,

  pouzil jsem blok fbStepControl a fbSimplePID z knihovny ModelLib 2.2 podle navodu, ale fbStepControl, kdyz ma dojet na pos:=0.0, tak porad vystup Close a tim padem i Run je v TRUE a tim padem PID nejede. Je to moje chyba, nebo knihovny?

Ja tuto knihovnu pouzil poprve kvuli pouzite MaR a dodavateli MaR. Koukal jsem, ze to je asi nejaka starsi knihovna - byla nejak nahrazena? Ja jsem to ted obesel, ze nejedu PID regulaci od 0 do 100, ale od 1 do 100.

Odpovědi 1

M.B. 10. 9. 2020 10:36

Dobrý den,

pokud je výstup regulátoru 0 nebo 100 procent, je po tuto dobu držen výstup zavírání/otvírání do doby než uplyne doba přejezdu akčního členu nebo se změní výstup regulátoru. Jde o chtěné chování, které zajištuje kalibraci skutečné polohy akčního členu s polohou virtuální.

Vstup Run zavedený do vstupu IH zastavuje pouze výpočet integrace během pohybu akčního členu, ostatní složky P a D regulátoru jsou stále aktivní. Navíc v saturaci je bez ohledu na vstup IH integrační složka korygována tak, aby součet všech složek regulace nebyl menší než zadané meze pro akční zásah.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.