japa Programování Mosaic 12. 3. 2024 16:17 12. 3. 2024 15:51

Dobrý den, protože poprvé řeším předřadník DT8 a nemám možnost jej vyzkoušet "na stole" a k výše uvedenému funkčnímu bloku zatím není dokumentace, prosím o vyjasnění:

1/ co řesí vstupní proměnná Set, když je R_EDGE? Myslel jsem že je analogií ENABLE u dřívějších bloků, ale kvůli R_EDGE asi ne......

2/ pokud je vstupem Power např výstup level z iDimmer transformovaný funkcí DL_Level_To_Power, pak to chápu tak, že by měly vstupními proměnnými red až blue být jednotlivé prvky struktury RGB.  Chápu to dobře?

Děkuji

 

Odpovědi 4

Luboš Urban 7. 3. 2024 18:09

Dobrý den,

proměnná Set zajistí odeslání příkazu. Odeslání příkazu tedy není zajištěno změnou hodnoty parametru na vstupu, ale teprve až přivedením náběžné hrany na vstup Set. U předřadníků typu DT8 se parametry RGB neposílají na tři různé adresy tříkanálového předřadníku, ale posílají se postupně na jednu krátkou adresu.

S barvami se může pracovat v programu PLC různým způsobem, nemusí to být nutně vázané na funkční bloky fb_iDimmer z knihovny iControlLib. Ale pokud pro uložení barvy použijete tu strukturu T_RGB_COLOR, tak vstupní parametry red, green, blue funkčního bloku fb_DL2_SetRGB naplníte jejími položkami, to je pravda.      

japa 8. 3. 2024 19:53

Děkuji. Ještě k té první části: jestliže tedy funkční blok hodnoty RGB(W) + power ukládá do bufferu a až na set je pošle předřadníku, pak mne zajímá, zda u předřadníků DT8 existuje nějaká limitní frekvence odesílání, tedy zda při plynulé změně barvy (nebo více barev) a/nebo levelu lze odesílat v průběhu změn nebo zda je nutno počkat na dokončení změn a odeslat až klidový stav. Opět je otázka dána moji "nepraxí" s tímto typem předřadníku.

Luboš Urban 9. 3. 2024 10:21

Můžete posílat i v průběhu těch změn, příkazy se budou posílat postupně a nemusíte se o to starat, ale nějaké zpoždění při přenosu samozřejmě vznikne a v určitý moment to začne být patrné a při přeplnění bufferu se pak skutečně některé příkazy do něj už nevejdou. Nedá se ale jednoduše říct, jak často můžete příkazy posílat nebo jaká je ta hraniční frekvence. 

Navíc ty předřadníky mají parametr Fade Time, který určuje taky tu dobu náběhu, dobu rozsvícení a jak jim chodí z PLC ty příkazy, tak volí tu dobu náběhu podle ní a tak se pak chovají v těch přechodech mezi barvami. Takže buď se musí tenhle parametr dát na 0 a řídit náběh z PLC nebo poslat z PLC cílovou hodnotu a ty přechody nechat na předřadníku.

japa 12. 3. 2024 15:51

Děkuji

Tento dotaz je vyřešený.