Dobrý den.
Na jedné akci máme problém s dostupností webového rozhraní foxtrotu 2 na síti, které je realizována pomocí různých VLAN. dle informací od IT, která síť v rámci dané firmy spravuje by nic nemělo bránit komunikaci. V rámci stejné VLAN se údajně na foxtrot pingnout jde. Z jiné VLAN nejde. Nastaveno by mělo být vše jak má.
Pokud se připojím k foxtrotu napřímo a nastavím si PC do stejného rozsahu sítě, tak se s tím vpoho spojím a to je max co já mám pod kontrolou. Takže jim nedokážu více poradit, jelikož neznám žádné detaily o jejich síti a nevím s čím by si v jejich síti foxtrot neporadil.
Dotaz tedy zní: Je ve foxtrot 2 (Linuxu co tam běží) něco co by mohlo dělat potíže v rámci síťové komunikace v síti rozdělené na více VLAN?
Zde jen mailový dotaz od jejich IT:
Dobrý den,
Bavili jsme se s kolegy z externí firmy a vypadá to, že narazili na stejné potíže s připojením zařízení u jiné firmy.
Je možné, že u toho Vašeho zařízení jsou další dodatečné parametry jako např. „Gateway mask“? Může to být novinka.
Děkuji
Odpovědi 2
Dobrý den,
Foxtrot 2 žádné nastavení vůči VLAN nemá. Pokud jsou VLAN správně nastavené, aby PING prošel až k Foxtrotu, měl by na něj standardně odpovědět.
Obecně by pro správnou funkci měla být konfigurace v rámci Foxtrotu 2 nastavená tak, aby byla výchozí brána pouze na jednom rozhraní. Rozhraní by měly mít nastavené IP adresy a masky tak, aby byly v jiném rozsahu sítě, pokud nejsou fyzicky do jedné sítě zapojené.
Do přílohy jsem dal aktuální nastavení sítě. Na ETH1 je samostatná síť mezi třemi rozvaděči a displeji a máme tam připojen svůj LTE router s VPN abychom se na rozvaděče mohli připojit vzdáleně.
Eth2 slouží k připojení do podnikové sítě, do které není možný žádný externí přístup třetí straně. A má sloužit jen k zobrazení webového rozhraní v rámci jejich lokální sítě. Nejsem v tomto směru moc kovaný, ale pokud síť využívá VLANky, tak bych čekal že rozhraní by mělo bránu mít zadánu.
Ale předám info, ať zkusí odstranit nastavení brány z Eth2 a uvidíme. Díky.
Tento dotaz je vyřešený.