a.k. SW Mosaic 18. 6. 2021 15:57 16. 7. 2021 17:12

Dobry den,

je mozne nejak Datalogger presvedcit, aby logoval v udalostni kolekci jen pri true nebo false? V nastaveni nikde nevidim a napriklad pri promenne , ktera spousti udalost a loguje signaly se mi loguji 2x.

Odpovědi 4

Luboš Urban 12. 7. 2021 19:30

Dobrý den,

omlouvám se za pozdní odpověď. Událost by se měla logovat jen jednou. Otázka zní, jakou máte centrální jednotku a jaká je verze firmwaru v ní. Podle toho se může chování Dataloggeru lišit. Pokud vyberete nějakou booleovskou proměnnou svázanou s určitou akcí a nastavíte jako spouštěcí podmínku pro logování  její změnu o 1, pak můžete nadefinovat soubor proměnných nebo třeba jen tuto proměnnou jako proměnnou nebo proměnné, které se budou ukládat v okamžiku přechodu ze stavu OFF do ON a opačně.

Datalogger událostní kolekce

Datalogger výpis csv

a.k. 14. 7. 2021 7:30

Dobry den,

dekuji za odpoved. Takto mi datalogger funguje, nicmene potreboval bych, aby zapis do dataloggeru probehl JEN pokud sledovana promenna ma hodnotu TRUE. Pri prechodu do false stavu zapis nechci. Je to takto mozne nejak nakonfigurovat?

Luboš Urban 16. 7. 2021 16:26

Teď si nejsem jist, jestli dobře rozumím. Událostní kolekce má řídicí proměnnou a o zápisu hodnot signálů (= sledovaných proměnných) rozhoduje změna stavu té řídicí proměnné (náběžná nebo sestupná hrana boolovské proměnné, změna hodnoty číselné proměnné o určitou hodnotu delta, překročení nebo podkročení nějaké limitní hodnoty té řidící proměnné), nikoli setrvávání té řídicí proměnné v nějakém stavu. Kdybych měl podmínku řídicí proměnná = true a při splnění této podmínky by se měly logovat sledované proměnné, tak vyvstává otázka, kdy je ukládat - v každém cyklu, s určitou periodou nebo když se změní hodnota toho kterého signálu. Tohle máte na mysli?

a.k. 16. 7. 2021 17:12

Datalogge pouzivam jako eventlogger. Tj. funkcni blok hlida hodnoty ruznych velicin a v pripade jejich prekroceni nebo zmen stavu na vstupech generuje impuls po dobu jednoho cyklu, ktery se jmenuje generalAlarm. Tato promenna je ridici signal na zaklade ktereho se ulozi hodnoty errorID, description a severity ( cislo chyby, popis a "vaznost") - vsechno STRING hodnoty, ktere jsou soucasti funkcniho bloku eventLogger.

Aktualne se mi tak pri vygenerovani signalu generalAlarm ulozi 2 radky v CSV souboru se stejnymi hodnotami, nebot signal ma hodnotu true a v dalsim cyklu falase. Proto otazka, zda je mozne reagovat jen na true stav.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.