Tom Různé 18. 9. 2020 8:48

Dobrý den.

V poslední verzi firmware pro Foxtrot 2 je nějaká chyba, kdy se automat zasekne a na displeji se objeví hláška "Communication with CPU lost".
Automat se sám restartuje po různě dlouhé době v "zaseknutém" stavu (minuty až desítky minut).
Na tuto chybu narazil kolega při testování možností Foxtrotu 2. Jiný foxtrot 2 řídí vše v naší nové budově firmy a bez problému běžel 6 měsíců v kuse bez nějakých samovolných restartů. Po updatu na poslední firmware se ovšem začal tak jednou denně zasekávat také. V různé časy.

Aktuálně zkoušíme jestli je problém ve verzi 3.4 nebo až 3.5. Verze 3.3 běžela bez problémů.

 

Odpovědi 3

Luboš Urban 15. 7. 2020 12:09

Pokud máte na centrále verzi fw 3.5, přihlaste se přes webové rozhraní do administrace PLC a v menu Debug je volba, která umožňuje stáhnout z PLC zazipované logy. Je to ten soubor debug_info.zip. Pak by mne zajímala velikost kódu, který na PLC běží, resp. doba cyklu. V tuto chvíli nedokážu příčinu určit, ale budeme se tím zabývat. Za způsobené problémy se omlouváme.

Tom 18. 8. 2020 9:58

Dobrý den. 

Vyšel nový firmware v3.6. Je v něj již chyba z firmware 3.5 opravena? Nebo si ještě nepodařilo identifikovat? Kolega Vám zasílal ukázkový program kde k chybě dochází, ale měli jste dovolené, tak nevíme jestli už se k tomu někdo dostal.

Děkuji

Luboš Urban 20. 8. 2020 8:12

Ano, ten hazardní stav při komunikaci na sběrnici TCL2 je v této verzi fw ošetřen, k této chybě už by nadále docházel nemělo.

S pozdravem

Luboš Urban

Tento dotaz je vyřešený.