a.k. Dotazy k HW 20. 11. 2023 18:53 20. 11. 2023 19:32

Dobry den,

chtel bych se zeptat, jakym zpusobem se ma chovat vyse uvedeny modul, pokud ztrati spojeni s masterem? Za me by melo byt, ze v pripade ztraty signalu defautne vypne vystupy. Modul pouzivame na vzdalene spinani cerpadla vrtu a pri potizich se signalem se cerpadlo nevyplo. 

Dekuji za odpoved

Odpovědi 4

Luboš Urban 20. 11. 2023 18:57

Dobrý den,

modul byl konstruován jako spínací a stmívací prvek pro LED osvětlení a chování je přesně opačné, při ztrátě signálu podrží na výstupu poslední zadanou hodnotu.

a.k. 20. 11. 2023 19:05

Dekuji za odpoved. Problemy se sognalem vyresim vyvedenim externi anteny na technoogicky kontejner. Nicmene, kdyby nahodou doslo k nejakemu problemu, stale je zde tato funkce. Planujete, ze byste do FW zarizeni implementovali moznost konfigurace defaultniho chovani?

Luboš Urban 20. 11. 2023 19:12

Pro ovládání čerpadla bych doporučil použít spínací jednotku R-OR-0201B. Ta má parametr OnTimeLimit, kterým lze omezit dobu sepnutí. Tím lze zajistit, že se relé po určité době samo vypne, aniž by musel přijít povel z řídicí jednotky přes RF síť.

O možnosti uživatelsky definovat, jak se má modul chovat při ztrátě signálu, jsme, pokud vím, neuvažovali.

a.k. 20. 11. 2023 19:32

Bohuzel, to nestaci. Cerpadlo muze bezet ruzne dlouho, jsou ruzne scenare. Tudiz omezit dobu sepnuti nelze. Navic, cele rizeni imoplementuji k nejake stavajici situaci, kde cerpadlo je s relativne velkym vytlakem v male hloubce a jeho vypinani zabezpecuje mimo jine i tlakovy snimac, aby nedoslo k pretlakovani systemu. V pripade, ze bezi dele nez je potreba, dochazi k narustu tlaku v soustave, coz je situace, ktera neni zadouci.

Vzhledem k mistni situaci neni mozne resit spinani dratove. Vzhledem k male vzdalenosti budu doufat, ze externi antena situaci vyresi. Kontejner je totiz z ocelove konstrukce s PUR panely, tudiz signal je tedy dost utlumeny samotnym plastem. 

Jeste dotaz - zarizeni ma vstupni citlivost -108dBi. Aktiualne mame RSSI -103, coz je na hranici rozpadu. Jaka uroven signalu se da povazovat za bezpecnou s rezervou na unik?

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.