a.k. Programování Mosaic 12. 9. 2020 16:47 15. 9. 2020 9:02

Dobry den,

resim autorizaci zakaznickeho displeje pres SetWebMAC a kontroluji pres VerifyWebMAC. Obe funkce vraceji TRUE, nicmene displej stale pozaduje prihlasovaci udaje. Pokud v MOSAIC zadam v automatickem prihlaseni MAC, pripadne MAC nastavim na "pro operatorsky panel ID-36", displej funguje a zobrazi, co ma. 

Je potreba jeste nastavit neco dalsiho, pripadne jak autorizaci resit?

Odpovědi 3

Luboš Urban 15. 9. 2020 7:09

Dobrý den,

funkce SetWebMAC a VerifyWebMAC se používají pro autorizaci přes prohlížeč, na panelech ID-3x nejsou podporovány. V panelech není standardní prohlížeč, běží tam námi vytvořená aplikace a data do vizualizace jdou přes komunikační server PlcComS, nikoli přes web server PLC. Vizualizaci sice vytvoříte stejným způsobem jako stránky pro web server v PLC, ale vnitřně to celé funguje jinak (proto také ve WebMakeru musíte zvlášť generovat soubory pro panely). A protože MAC adresa je pro zařízení neměnná, nastaví se autorizace přes MAC rovnou ve WebMakeru a neřeší se to v programu. Pokud jde o opakovanou aplikaci, kde by bylo potřeba nastavovat pokaždé jinou MAC  podle panelu, tak se zaškrtne ta volba "pro všechny panely ID-3x". Tady se vychází z toho, že panel funguje jen v lokální síti, vzdálené připojení z jiného panelu není možné, takže se předpokládá, že se k PLC bude přistupovat z toho "správného" panelu.

a.k. 15. 9. 2020 7:30

Dobry den,

dekuji za odpoved. V jedne z aplikaci mame takto udelane, ale mame jine zarizeni, ktere pracuje se 2 displeji a na kazdem se zobrazuji jina data. Jinak nez pres MAC nejsem schopen tato data rozdelit ( navest na jinou stranku ). Jelikoz se bude zarizeni vyrabet seriove, bude vcelku problem pri pripadnych aktualizacich, ktere jsem chtel provadet jen pres upgrade SW pres web rozhrani Foxtrot 2.

Nebo to lze jinak?

Luboš Urban 15. 9. 2020 9:02

V současné době to jinak vyřešit nelze. Nějaká řešení přicházejí v úvahu, ale znamenalo by to nějaký vývoj a programování jak na straně Mosaicu, tak na straně fw pro ID-36. Pak by záleželo na opakovatelnosti, jestli by se ten vývoj vůbec vyplatil. To už bychom neřešili tady přes portál, ale přes e-mail.

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.