Mongol Projektování 18. 9. 2023 6:56 20. 9. 2023 13:01

Dobrý den,

 

v rodinném domě buduji pokud možno vše na bázi systému Tecomat, nyní se chystám realizovat rekuperaci vzduchu, kde jsem měl již dojednanou rekuperaci od Atrea (Duplex 380ECV5.RD5.CF, tj. jednotka s RD5 regulací, která má vysokou kompatibilitu s TECO (zejm. prostřednictvím existujících knihoven). Nicméně Atrea kvůli problémům s dodávkami čipů již tento typ jednotek nerealizuje, proto bych se chtěl zeptat, zda lze obdobné kompatibility dosáhnout i s jejich jednotkami, které jsou řízeny aMotion, kterým RD5 nahradili. 

 

Případně zda existuje jiná značka rekuperační jednotky, kde lze dosáhnout v tuto chvíli či do budoucna obdobné kompatibility.

 

Předem děkuji za zpětnou vazbu.

Odpovědi 2

Luboš Urban 18. 9. 2023 8:28

Dobrý den,

knihovna pro rekuperace Atrea počítá pouze s jednotkami RD4 a RD5. JIné jsme zatím neřešili a zatím rozšíření ani neplánujeme. Výrobce sám o sobě zveřejňuje data od řídicích jednotek prostřednictvím protokolu Modbus. Pro připojení k Foxtrotu je tedy možné použít knihovnu pro Modbus, která podporuje jak Modbus TCP, tak Modbus RTU. Stejné to je i u jiných typů rekuperačních jednotek, preferovaný způsob komunikace je přes protokol Modbus, v takovém přípradě je možnost připojit rekuperační jednotku přímo k centrální jednotce Foxtrot bez nutnosti pořizovat nějaké převodníky.

I.L. 20. 9. 2023 13:01

Pro zájemce: V příloze Tabulka indexů protokolu Modbus TCP pro regulaci aMotion

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.