MANda SW ostatní 23. 2. 2023 22:32 23. 2. 2023 8:40

Dobrý den,

snažím navázat spojení iFoxtrot na Apple s Foxtrot CP-2000 přes TecoRoute. Dočetl jsem se, že musím použít protokol Tecomat/http. Co prosím zadat do políčka Adresa a Sekundární adresa?

Adresa PLC bude jeho IP adresa na připojeném rozhraní ETH? Tedy IP adresa v lokální síti?

Děkuji

Martin Mandík 

 

 

Odpovědi 5

J.K. 21. 2. 2023 10:41

Dobrý den,

(iFoxtrot manual) by vám mohl pomoct. (https://www.tecomat.cz/uploads/files/DOCS/cze/PRINTS/iFoxtrot-manual-2.4.1-2110-v2-cs.pdf)

U nás v showroomu máme Foxtrot 2, který je do lokální sítě propojený přes ETH2 (DHCP - OFF, IP - 10.10.10.2). 

iFoxtrot na mém mobilu:

Protokol - Tecomat/http

Adresa - http://10.10.10.2:80

Sekundární adresa - nevyplněno

Adresa PLC - 10.10.10.2

PUB soubor - iFoxtrot.pub

už. jméno - prázdné

heslo - prázdné

přes tecoroute to zde neprovozujeme ale tipuji že, 

TecoRoute jméno - jméno jakým se přihlašujete do služby tecoroute

TecoRoute heslo - heslo jakým se přihlašujete do služby tecoroute

TecoRoute název PLC - jméno plc ve službě tecoroute

Snad jsem vám alespoň trochu pomohl...

S pozdravem

Jiří Kruliš

Luboš Urban 21. 2. 2023 14:57

Dialog nastavení připojení je ve verzi aplikace pro iOS společný pro všechny typy přístupů. Adresa a sekundární adresa se použije, když chcete odlišit přihlášení z lokální sítě a z internetu, např. přes TecoRoute. Není-li možný přístup na primární adresu, použije se sekundární. Když do primární napíšete http či https://route.tecomat.com, budete vždy k Foxtrotu přistupovat přes TecoRoute.

Adresa PLC je potřeba, když aplikace přistupuje ke komunikačními serveru PlcComS místo k web serveru. U starších systémů CP-10xx běžel komunikační server na odděleném zařízení, např. Raspberry Pi. U současných systémů běží komunikační server na hardwaru PLC, tedy nemusíte nic vyplňovat. Protože TecoRoute podporuje jen připojení k web serveru v PLC, nikoli PlcComS, i z tohoto pohledu je tato položka nadbytečná.

 

MANda 21. 2. 2023 18:07

Děkuji za odpověď. Přes http přístup na webový server funguje. Hodně mě zklamalo, že nelze přistupovat na PlcComS přes TecoRoute. Já žil v domění, že když tato služba (TecoRoute) je tak propagovaná, takže toto bude umět. 

Také jsem zjistil, že v aplikaci pro Apple mohu vytvářet místnosti a do nich si členit jednotlivé prvky. V aplikaci pro Android ovšem místnosti nefungují. Ptám se proč?

 

 

 

 

Luboš Urban 22. 2. 2023 10:11

To je tím, že PlcComS je obecně software, který může běžet kdekoli, na počítači, na Raspberry, prostě na jakémkoli hardwaru. A TecoRoute byl od začátku postaven jen pro komunikaci s PLC, k účtu můžete přidat jen PLC, jiná zařízení ne.  Když se začal vyíjet iFoxtrot, využilo se tehdy dostupného řešení s komunikačním serverem PlcComS. Dnes už jsou jiné možnosti, příští aplikace nebo verze aplikací, které se teď připravují, už takto k PLC přistupovat nebudou. Prostě v tom začátku se tyto dvě technologie nepotkaly a teď už se podpora komunikace s PlcComS do TecoRoute přidávat nebude.

V aplikaci pro Android lze místnosti vytvářet také, udělá se to ale jinak než ve verzi pro iOS. Pro založení místnosti klikněte doprostřed horní lišty mezi ikony pro zavření aplikace a nastavení aplikace a vysune se lišta, kde lze vybírat existující místnosti. Na začátku je tam pouze výběr mezi Vše a Oblíbené. Přidržením výběru se zobrazí menu, které umožní přidat novou místnost nebo upravit existující místnost. Do nově založené místnosti pak můžete v dalším okně přidat jednotlivá ovládaná zařízení jednoduchým kliknutím na prvek v seznamu. V horní části jsou vybrané prvky, ve spodní ty ostatní. Kliknutím můžete mezi těmito skupinami prvky zařízení přesouvat.  

MANda 23. 2. 2023 8:40

Děkuji za podrobnou odpověď.

Tento dotaz je vyřešený.