Vory SW ostatní 29. 3. 2021 20:00 10. 6. 2023 1:21

Je prosím někde více informací o konfiguraci a uvedení do provozu android tabletů? Na stránkách teca jsem našel jen toto: https://wiki.tecomat.cz/clanek/nova-rada-grafickych-dotykovych-displeju-7-10-15-22-32-na-stenu

Odpovědi 3

Luboš Urban 4. 4. 2021 13:30

Panely této řady jsou tablety s operačním systémem Android, nyní obvykle dodávané s verzi 8. Nemají podporu služeb Google, tedy aplikace se na ně musí instalovat přes apk soubory. Donedávna je výrobce, firma ProDVX (www.prodvx.com), dodával s vlastním kioskovým webovým prohlížečem. Jeho podporu výrobce ale v minulém roce ukončil, pokud chcete tedy panel používat v režimu, kdy se po zapnutí zařízení rovnou spustí prohlížeč a zobrazí se na celou obrazovku, přičemž ovládací prvky Androidu zůstanou skryty, je nutné sáhnout po jiném z dostupných prohlížečů. Výrobce doporučuje např. Kiosk Browser Lockdown od ProCo IT. 

Jinak veškerá konfigurace zařízení jako je nastavení IP adres apod. je stejná jako v jiných zařízeních s operačním systémem Android.

Kulhana 22. 3. 2022 22:18

Pokud můžu doporučit ze své zkušenosti, tak jsem použil noname tablet s Ethernetem a dokonce i s PoE (uznávám - je to trochu exotika) a nasadil na něj naprosto geniální aplikaci Fully Kiosk, která i ve free verzi udělá spoustu kouzel.

Především tedy samozřejmě kioskový režim s jednou aplikací (v mém případě iFoxtrot). Ale především při zjištění pohybu pomocí kamery rozsvítí displej, ale když se nic neděje, tak zase za 30s zhasne. Totéž lze s mikrofonem. Dokonce jsem si pořídil i placenou verzi za vskutku miniaturní cenu, dnes konkrétně 7€. Pak to odstraní logo a přidají se další funkce už k tak velkému množství nastavení.

Stabilita fungování na divném tabletu se starým Androidem je příkladná, jediná piha na kráse je, že po výpadku elektřiny nenaběhne aplikace Foxtrotu, ale jen iFoxtrot a uživatel musí stisknout Připojit. Myslím, že by to fungovalo v pohodě i na wifi. Pro vyšší bezpečnost jsem tabletu zakázal přístup na vnější internet, nepotřebuje to.

jf 10. 6. 2023 1:21

Dobrý den,

mohl byste prosím napsat, který adapter (-y) jste pro připojení PoE Ethernetu k tabletu použil?

Děkuji

jf

Vaše odpověď

Pro vložení odpovědi je nezbytné být přihlášený. Pokračujte na přihlášení.